Ласкаво Просимо!
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Плетисті троянди, догляд і правила посадки

Плетисті троянди і догляд за ними

Цвітіння цієї квітки відбувається один раз в сезоні і триває протягом місяця. Ці троянди є сильнорослими і цвітуть рясно. Досить зимостійкий тип. Ці квіти важкі в догляді. Вони можуть піддатися захворюванню борошнистою росою, тому їх необхідно постійно обприскувати і обрізати, інакше стебла можуть сильно заплутатися. На даний момент ці троянди втратили свою популярність. Бо квіти утворюються тільки на пагонах минулого року, а старі стебла слід постійно вирізати. Плетисті троянди слід формувати у вигляді плакучого деревця і вирощувати також як і грунтопокривну рослину. Зазвичай вирощуються для маскування засохлих стовбурів дерев.

 

Другий тип це крупноквіткові троянди. Діаметр квітів може бути більше чотирьох сантиметрів. Збираються вони у невеликі пухкі суцвіття. У них жорсткіші стебла і тому догляд за ними стає більш простим. Такі троянди цвітуть кілька разів і володіють хорошою зимостійкістю.

Плетисті троянди бувають кореневласні. Виходять вони з прискорених живців, в таких випадках для їх зимостійкості прищеплюють до кущів шипшини. Недоліками прищепленої троянди є постійна поява дикої пророслі, яку слід постійно вирізати, при цьому не залишаючи пеньків. Якщо ж неправильно вирізати проросль, то з нирок можуть вирости нові пагони. Якщо ж зима не дуже сувора і постійно присутній сніг, то свій вибір ви можете зупинити на кореневласному саджанці.

Де найкраще висаджувати троянди?

Плетисті троянди краще висаджувати на одно-двух метровій відстані від арок, спеціальних решіток або поодиноко, біля альтанки чи ганки. Плетисті троянди підходять для декорування парканів та огорож.

Ці троянди краще висаджувати на освітлених, захищених від вітру ділянках інакше вони можуть швидко спадати. Плетисті троянди чутливі до надлишку вологи в ґрунті, тому слід вибирати ділянки, де не відбувається застій весняної, талої та дощової води. Краще, якщо вибрана ділянка буде мати ухил в південному напрямку.

Якщо таку ділянку неможливо підібрати і грунтові води знаходяться близько до поверхні грунту, то слід висаджувати троянди на узвишенні. При посадці на дно ями можна покласти плоский камінь або ж перешкоду, для запобігання росту коріння в глибину.

Для вирощування троянд необхідний грунт багатий гумусом. Добре вони ростуть і на плідних легких суглинках. Легкі піщані грунти і важкі глинисті не саме підходяще місце для їх зростання. В глинисті грунти перед посадкою троянд попередньо вносять пісок, глину в піщані. Спочатку осені слід перекопувати грунт. Перед тим як перекопувати грунт, слід розкидати по поверхні перегній, вапно або торф. Після сходження снігу грунт треба розпушити.

Основи і правила посадки плетучих троянд

Найкраще посадку троянд виробляти в тихі, похмурі дні ближче до вечора, при посадці земля не повинна бути сирою або мерзлої. Потрібно і підрізати перед посадкою саджанці, видаляючи слабкі та підсушені плоди і бутони.

Батоги обрізають на висоті 30-35 сантиметрів, злегка укорочують коріння, щоб цим способом привести до відповідності підземну і наземну частини рослин, також притрушують золою. Садовим варом ретельно замазують усі зрізи.

Щоб уникнути висихання коренів у підготовлених до висадки саджанців їх потрібно занурити в глиняну бовтанку (1/2 частини гною і одна частина глини розбавити до сметаноподібного стану, можна також додати на 10 літрів води три таблетки фосфоробактерина), функція якого запобігання коренів від висушування, також в перший час після висадки забезпечить кущ харчуванням.

Щоб було зручніше накривати на зиму троянди висаджують групами. При висадці щеплених саджанців місце, де було зроблене щеплення поглиблюють приблизно на 10 сантиметрів. Необхідно це для того, щоб у прищепи поступово з’являлися коріння, а підщепа-шипшина поступово загинула, втративши своє призначення.

Додаткова підгодівля для троянд

 

Підгодовувати троянди в перший рік не варто, так як заправка під час посадки предостатня. У вересні троянди слід підгодовувати фосфоро-калійним добривом. Для кращої перезимівлі використовується настій деревної золи.

Щовесни проводиться обрізка, очищаються кущі від листя, проводиться обробка від хвороб і шкідників. Коли грунт просихає його потрібно розпушити, але так щоб не пошкодилися коріння. Після, верхній шар покривають тирсою і органічними добривами.

Плетисті троянди потребують підв’язки для кращої стимуляції утворення більшої кількості кольорів.

Формування кущів закінчується в середині літа. Це запобігає активній появі нових пагонів. Необхідність цього полягає в тому, щоб до зими пагони встигли визріти.

плетисті троянди

Категорія: Мої статті | Додав: Sonia_Zayets (2015-05-11)
Переглядів: 266 | Теги: особливості посадки, Догляд, Плетисті троянди | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Понеділок, 2024-05-20, 2:41 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Категорії розділу
Мої статті [8]
Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz